a man income is rs 960. if he saves 25% how much does he save
Answers
Answered by
0
Step-by-step explanation:
100%÷25%=4. 4x3000=12000. 12000x25%=3000
12000rs is the required gross but that assumes all net pay, no deductions made for taxes and other. Sorta good if you can get all net pay but not customary and will not help a person with social safety programs often funded by some of the payroll taxes we pay.
here you can calculate by seeing this
hope it will help you
Answered by
0
Answer:
240
Step-by-step explanation:
Mark me as brainliest
Similar questions
Hindi,
2 months ago
India Languages,
3 months ago
Chemistry,
3 months ago
English,
11 months ago
Biology,
11 months ago