Ashish is setting up a factory to manufacture pens. If he buys a machine that costs ₹36016, then he can manufacture a pen for ₹3.1. On the other hand, if he buys a machine that costs ₹24900, he can manufacture a pen for ₹5.9. How many pen should he manufacture, so that total cost is the same no matter which machine he buys?
Answers
Answered by
1
Answer:
please write it in small sentence
Similar questions
Math,
5 months ago
Math,
5 months ago
World Languages,
5 months ago
Chemistry,
11 months ago
Social Sciences,
1 year ago
Math,
1 year ago