beth went to the market and about 3 kg of sugar for rupees 25 how much would she have to pay for 500gm
Answers
Answered by
1
Answer:
Hii my dear friend
Follow me
#followers to friends
Step-by-step explanation:
See this attachment
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/d02/80505d829104b219cbcc498213039b72.jpg)
Answered by
0
Answer:
25/6
Step-by-step explanation:
use unitary method and solve it
Similar questions