Cost of 4 dozen bananas is 180 how many bananas can be purchased for 90
Answers
Answered by
9
cost of 4 dozen bananas=180
cost of 1 dozen banana=180÷4=45
how many bananas can be purchased for 90 rupees=180÷90=2
Similar questions