Math, asked by enamtauru, 7 months ago

cost of 4 dozen bananas is rupees 60 how many bananas can be purchased for rupees "20"​

Answers

Answered by abhay31122anand
0

Step-by-step explanation:

in 6oruppes 48banana should buy

so in 1rupees 48/60

so now in 20ruppes 48/60×20=16

Answered by abhi494494
0

Step-by-step explanation:

thanks dear friend

I hope you help

Attachments:
Similar questions