if 1 kilo apples costs ₹75 , how much will 8 kilos cost ?
Answers
Answered by
1
Answer:
600
Step-by-step explanation:
75 multiplied by 8 will get you 600
Answered by
1
Answer:
8kg apples costs ₹600.
Step-by-step explanation:
1 kg apples costs ₹75
So, 8 kg apples costs = ₹75 × 8 = ₹600
Hence, 8kg apples costs ₹600.
Hope you satisfied this answer.
Similar questions
Math,
3 months ago
Math,
3 months ago
English,
3 months ago
Political Science,
6 months ago
World Languages,
6 months ago
Physics,
1 year ago