if 4 soap cakes cost 36rupees . find the cost of 3 soap cake using the concept of proportion
Answers
Answered by
2
Pls find ans in attachment
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/de3/846eb68b0205a37e8c0d25295b7fe3e0.png)
liyana27:
thank u adviti
Similar questions