Math, asked by jelin2616, 1 year ago

if 7 kg of sugar costs $170, how much sugar can be purchased for $425?​

Answers

Answered by diyathakur49251
1

Step-by-step explanation:

7kg sugar is $170

1 kg sugar=170/7

=24.28

sugar purchased for$425=425/24.28

=17.50 kg

Similar questions