If the cost of 9cans is Rs.342,then the cost of 1can is?
Answers
Answered by
6
Answer:
Cost of 1 can = Rs. 38
Step-by-step explanation:
Cost of 9 cans = Rs. 342
Cost of 1 can = 342 / 9 = Rs. 38
Hope this helps :)
Answered by
0
Step-by-step explanation:
9÷342 = 38
1 can = 38
38*9 = 342
Similar questions
English,
2 months ago
English,
2 months ago
Science,
2 months ago
Social Sciences,
4 months ago
Biology,
4 months ago
Science,
11 months ago
Hindi,
11 months ago
Social Sciences,
11 months ago