Kirby's Donut Shoppe prices their donuts using a constant rate of $6 for every dozen donuts. Which of the following prices matches this rate? Select two that apply.
A. $2 for 3 donuts
B. $9 for 16 donuts
C. $3 for 6 donuts
D. $18 for 36 donuts
Answers
Answered by
0
Answer:
Im pretty sure its B and D :D
Step-by-step explanation
Similar questions
Environmental Sciences,
4 months ago
Math,
4 months ago
Computer Science,
4 months ago
History,
8 months ago
Math,
8 months ago
Psychology,
1 year ago
Business Studies,
1 year ago