Math, asked by sivaannamalai1947, 6 months ago

Mangoes are being sold at 38
338. per kg. What is the cost of 3 kg of mangoes?​

Answers

Answered by samarvijay1309
1

Answer:

this is your answer thank you

Attachments:
Answered by Devkrishna7
3

simple just multiply the cost with 3 for 3 kg mangoes..

Similar questions