Math, asked by 14vs1010582, 4 months ago

maths class 7 do not spam​

Attachments:

Answers

Answered by Anonymous
4

Answer:

The pebble dropped from the height = 15 m

The depth of pond = 10 m

Distance the pebble fell = 15 m + 10 m = 25 m

___________________________.

Attachments:
Similar questions