please answer it
not spam
Attachments:

Answers
Answered by
0
Step-by-step explanation:
loss%=loss*100/c.p
loss=c.p-s.p
so, (c.p-s.p)*100/c.p=loss%
1-(657.60)/c.p=4/100
104/100=657.60/c.p
65760/104=c.p
c.p=632.30
Answered by
0
Answer:
C.P.=683.864
I am not sure
Similar questions
English,
5 months ago
Business Studies,
5 months ago
Math,
5 months ago
Hindi,
9 months ago
Physics,
1 year ago