please answer with solution?
Attachments:

Answers
Answered by
1
it is your answer
hope it will help to you
......
.....
.....
please mark as brainliest
Attachments:

Answered by
1
Cost of 12 bananas:20
Cost of one banana: 20/12
Cost of 9 bananas: 20/12*9
That’s 15₹
15₹ is the answer.
Cost of one banana: 20/12
Cost of 9 bananas: 20/12*9
That’s 15₹
15₹ is the answer.
Similar questions
India Languages,
7 months ago
Math,
7 months ago
English,
7 months ago
Science,
1 year ago
Math,
1 year ago
Political Science,
1 year ago
Math,
1 year ago