please please it is urgent
Attachments:

Answers
Answered by
18
Answer:
HEllo!!
The cost of 1m Ribbon=26.25/10.5
=>2.5
So,the cost of 2.5 ribbon=2.5×2.5=6.25
Answer=$6.25
Answered by
11
Answer:
Hello....
Step-by-step explanation:
The cost of 1 m ribbon =26.25 /10.5. =>2.5. So now the cost of 2.5 m ribbon is. =2.5*2.5 =6.25
so the answer is=6.25 is your answer
Similar questions