please solve it fast
Attachments:

Answers
Answered by
2
Answer:
Given》》
Speed = 120 km/h
time taken = 1 min = 1/60 h
Distance = speed× time
= 120 × 1/60
=2 km
======
Hope it helps!!
mark as brainliest and thanks
Answered by
0
Answer:
It covers 2 kilometres in one minute. Please mark the answer as the branliest
Similar questions
Computer Science,
6 months ago
Math,
6 months ago
Computer Science,
6 months ago
Social Sciences,
1 year ago
Math,
1 year ago
Math,
1 year ago
Chemistry,
1 year ago
Math,
1 year ago