pls pls ans to be brainlist
Attachments:

Answers
Answered by
1
(I) probability of getting a shirt acceptable by Jimmy is =88/100
therefore =0.88
(iI) probabilityof gettinga shirt acceptable by sujatha is = 96/100
=0.96
therefore =0.88
(iI) probabilityof gettinga shirt acceptable by sujatha is = 96/100
=0.96
Similar questions
Math,
9 months ago
History,
9 months ago
Social Sciences,
9 months ago
Physics,
1 year ago
Physics,
1 year ago
Social Sciences,
1 year ago