plss solve this question
Attachments:

Answers
Answered by
3
density=mass/volume= 234/30=7.8g/cm^3
Answered by
1
density=(mass/volume)
d=(234/30)
d=7.8gm/cm³
d=(234/30)
d=7.8gm/cm³
Similar questions
Math,
9 months ago
Social Sciences,
9 months ago
Math,
9 months ago
Environmental Sciences,
1 year ago