plz fast explain
plz plz
Attachments:

Answers
Answered by
0
Answer:
the answer is 25
Step-by-step explanation:
time period =oscillation/time
500/20= 25times per second
Answered by
0
Answer:
frequency = 500 vibrations ,second =(1/500)=0.002 second
Step-by-step explanation:
this is your answer.
Similar questions