plz give me answer in detail
Attachments:

Answers
Answered by
0
slant height (l) = √(10)^2 + (24)^2
= √676
= 26 m
Cost of canvas = 70 x πrl
= 70 x 22/7 x 24 x 26
= 137280 rupees
PLEASE MARK AS BRAINLIST ANSWER...
Similar questions