Rosi pays $7.56 for 6 bags of beans. how many does one bag of beans cost?
Answers
Answered by
2
Question:-
Rosi pays $7.56 for 6 bags of beans. how many does one bag of beans cost?
Answer:-
Money paid by Rosi for 6 bags = $ 7.56
Cost of one bag = 7.56/6 = $1.26
Answered by
2
Answer:
Step-by-step explanation:
Similar questions