Sabina is selling toffees at 3 for RS 6. how much would 9 toffees coat?
Naina is selling toffees at 3 for RS 5. how much would 9 toffees cost ?
Do you think that children would find these two problems equally difficult or is one easier than the other at 6 standard?
Answers
Answered by
3
Answer:Go And Play outside
Step-by-step explanation:
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/d2b/677283b8a1445bc8cb6b2e03619f15ef.jpg)
Similar questions