solve the above question
Attachments:

Answers
Answered by
3
17 sheets = 510. So each sheets cost 510/17 = 30.
Hence, cost of 20 will be 30 x 20 = 600 Rupees.
Hope this answer helps you. Please mark as brainliest! :)
Hence, cost of 20 will be 30 x 20 = 600 Rupees.
Hope this answer helps you. Please mark as brainliest! :)
Answered by
1
Explanation:
it costs 600 rupees
see picture to solve your doubt
Attachments:

Similar questions
Social Sciences,
6 months ago
Economy,
6 months ago
English,
1 year ago
Social Sciences,
1 year ago
Biology,
1 year ago