some toffees are bought at 11 for rupees 5 and the same number at 9 for rupees 5. If the whole lot of toffees is sold 10 for rupees 5, find the loss or gain per cent.
Answers
Answered by
1
this is your answer it's helpful for you
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/dde/cc4dab46800d8e88ab57b6bc73c9067e.jpg)
Similar questions