Math, asked by balvidhyaschool199, 3 months ago

The cost of a box of eggs is ₹120.What is the cost of 6 such boxes?​

Answers

Answered by sknidhi
0

Answer:

cost of 6 such boxes is = 120*6

==rupees 720

Step-by-step explanation:

hope it helps you please mark me as brainliest

Answered by kumaripolice12
1

120×6=720

the cost of 6 such boxes is = 720

Similar questions