Math, asked by tanushadurutkar24, 1 year ago

the price of 1 kg wheat flour is rupees 12.75 find the cost of 13 kg wheat floor

Answers

Answered by jashu777sr
4

Answer:

165.75

Step-by-step explanation:

if 1kg = 12.75

then, 13kg will be

13*12.75=165.75

(unitary method)

Answered by Shokman
2

Answer:

Step-by-step explanation:

price of one kg flour = 12.75 rs

13 kg = 12.75 x 13

         =165.75


THIRTYONEANDEIGHT: 165.75
THIRTYONEANDEIGHT: THIS IS THE ANSWER
Shokman: exactly
tanushadurutkar24: yes
THIRTYONEANDEIGHT: kkk
Similar questions