the price of a pillow set is ed 345. what will be the cost of 216 such sets?
Answers
Answered by
0
345*216
so you will find the answer.
so you will find the answer.
Answered by
0
The price of 1 pillow set is 345
Then the price of 216 sets be x
Then x= 345×216
=74,520 rupees
Hope it helps you.......
Then the price of 216 sets be x
Then x= 345×216
=74,520 rupees
Hope it helps you.......
Similar questions