Physics, asked by shravani1286, 1 year ago

W = ?, F = 10N, s = 10m, o = 90 deg​

Answers

Answered by Ïmpøstër
19

Explanation:

W= F . s

W = Fs cos©

W = 10 × 10 × 1

W = 100J

mark it as brainliest.....

Answered by ap607153
2

Answer:

W=F .s

W=Fs cos

W= 10×10×1

W= 100J

Similar questions