when the apples reached the market each apple sold for 14 .how much would each box be sold for?
Answers
Answered by
4
Please complete the question...I guess the question is incomplete
anil204:
the question is that only
Answered by
4
From your Question....
Selling Price For each Box=
=(14×No:of apple per box) - Discount of Buying a box of apple(if any)
if it is wrong Kindly ignore....
Selling Price For each Box=
=(14×No:of apple per box) - Discount of Buying a box of apple(if any)
if it is wrong Kindly ignore....
Similar questions