Math, asked by tayadearjun2430, 6 months ago

a) 0
Raju went to a confectionary. He has to spend 10 for 2 mango candies and 4 orange candies while Shyam spent
for 1 mango candy and 3 orange candies. So the price of orange candy and mango candy respectively is:
a) 1,2
b) 2.1
c) 1,1
d) 2,2
DEFENCE CAREER ACADEMY, AURANGABAD​

Answers

Answered by ibmeena1990
0

Answer:

d is the correct answer okkkkk hope helps you

Similar questions