answer this question
Attachments:

Answers
Answered by
0
Answer:
cost of one pizza = $16
number of pizzas = 43
total price = cost of one pizza × number of pizzas
=$ 16 × 43
=$ 688
It's expenses = $129.81
it's profit = total price - expenses
= $ 688 - $ 129.81
=$ 558.19
Step-by-step explanation:
hope this helps plz mark as brainlist ☺️☺️
Similar questions