If 12 apples cost Rs 21, how many such apples we would get for Rs 45?
Answers
Answered by
1
Answer:
cost of 12 apples is 21 rs
cost of 1 apple=21/12=1.75
no of apples u can buy in rs 45=45/1.75
therefore u can buy approximately 25 apples
Similar questions