Mohan buys a dozen mangoes for 400. Sohan buys exactly the same
kind of mangoes at 220 per kg. If each mango weighs 250 grams, who
bought the mangoes at a cheaper price? (Hint: Compare the price of
12 mangoes.)
easy explanation .
with full form ...
will be the brainliest
Answers
Answered by
1
Answer:
I think you have to multiply.
please mark me as a brailiest.
Similar questions
Economy,
4 months ago
Computer Science,
4 months ago
English,
8 months ago
Chemistry,
8 months ago
Physics,
1 year ago