the A roll of rope is 200 m long. If 127 m is used. What length of rope is left?
Answers
Answered by
0
Answer:
73
Step-by-step explanation:
Given the lenght of the rope is 200. If 127 is used, the remaining :
200 - 127 = 73
hope this helps you!
Answered by
0
Answer:
73
Step-by-step explanation:
Just substract 127 from 200
=200-127
=73
Similar questions
English,
1 month ago
Computer Science,
2 months ago
Computer Science,
2 months ago
Physics,
11 months ago
English,
11 months ago